Jak (w końcu) nauczyć się języka angielskiego. - rysujcie.pl

Jak (w końcu) nauczyć się języka angielskiego.

Angielski - umiejętność podstawowa. 


Chociaż od wielu lat wiadomo, że język angielski jest aktualnym lingua franca i aby zdobyć dobrą posadę lub porozumiewać się swobodnie na wakacjach za granicą jest niezbędny, to nadal u wielu z nas jego znajomość kuleje. Gorzej, że wiele osób się do tego nie przyznaje. Z jednej strony wpisujemy w CV prawie doskonałą znajomość angielskiego, z drugiej ledwo potrafimy sobie zamówić obiad będąc za granicą. 


Jak się przełamać i wreszcie nauczyć się angielskiego. 


Jeżeli chcemy wybrnąć z tej patowej sytuacji najlepsze będą indywidualne korepetycje angielski dzięki nim stanie się dla nas prosty. Jeżeli wybierzemy indywidualne lekcje nikt w zasadzie nie musi wiedzieć, że do tej pory jedynie markowaliśmy znajomość angielskiego. Niektórym może wydawać się, że skoro do tej pory nie nauczyli się języka, to już nie mają na to szansy. Nie prawda. W zasadzie najważniejsze jest nasze podejście, samozaparcie i chęć nauki. Wymówką nie może być również brak czasu. Obecnie bardzo rozpowszechnione są wirtualne korepetycje angielski zaś to podstawowa oferta szkół językowych prowadzących lekcje online. 


Sposób na zmniejszenie kosztu nauki języka. 


Jeśli nie dysponujemy zbyt dużymi środkami finansowymi możemy umówić się (na żywo lub przez internet) z innymi osobami w podobnej sytuacji na wspólną naukę. Najszybciej poznaje się język przez porozumiewanie się w nim, dlatego ważne by mieć takich językowych "sparring partnerów". Niestety jeżeli cała grupa jest na takim samym poziomie nie będzie nikogo, kto mógłby poprawiać popełniane przez nas błędy językowe. Dlatego lepiej jednak zdecydować się na korepetycje angielski jest na tyle popularną dyscypliną, że będziemy mogli wybierać spośród wielu nauczycieli. Możemy zdecydować się na ofertę kogoś, kto zgodzi się prowadzić całą grupę. Jeśli podzielimy koszt korepetycji na kilka osób na pewno nie będzie on już stanowił przeszkody. Dobrym pomysłem może być również zatrudnienie w roli korepetytora studenta anglistyki - jego stawki na pewno nie będą wygórowane.  

Słowa kluczowe:korepetycje angielski,