Konserwacja boisk - komu może się przydać? - rysujcie.pl

Konserwacja boisk - komu może się przydać?

Współczesne stadiony piłkarskie są często zaniedbane, ponieważ kluby nie zwracają uwagi na to, jak wygląda ich boisko. Oczywiście związane jest to niekiedy z brakiem środków finansowych, ale w zdecydowanej większości przypadków jest to po prostu zaniedbanie ze strony kierownictwa klubu, czy też władz miasta, które odpowiadają przecież za stan orlików dla dzieci i młodzieży. Konserwacja boisk jest bardzo istotnym procesem, aby były one bezpieczne, atrakcyjne i chciało się na nie przychodzić grać w piłkę. Chodzi tutaj np. o malowanie linii, czy też konserwację sztucznej trawy oraz specjalnej nawierzchni znajdującej się na orlikach.


Przeglądy techniczne


Konserwacja boisk związana jest ściśle z wykonywaniem przeglądów technicznych, i to bardzo kompleksowych. Na podstawie takich przeglądów można realnie stwierdzić, jakie elementy wymagają poprawy. Zwykle jest to dokładne oczyszczanie nawierzchni i łatanie wszelkich niedogodności, np. dziur pojawiających się na sztucznej nawierzchni. Stosuje się też różnorodne wypełnienia, aby boisko nadal wyglądało estetycznie i nie odstraszało swoim wyglądem grających oraz kibiców. Regularna konserwacja boisk jest bardzo potrzebna, ponieważ bez niej wiele boisk nie jest w stanie uzyskać pozwolenia na dopuszczenie do gry, tak dzieje się zwłaszcza w dużo niższych ligach, wtedy powstaje problem, który trzeba jak najszybciej załatwić, inaczej klub na tym ucierpi.


Troska o bezpieczeństwo grających


Na konserwację boisk warto zdecydować się głównie z troski o bezpieczeństwo grających. Brak konserwacji doprowadzi finalnie do nieodwracalnych zmian w strukturze boiska, które mogą zakończyć się bardzo przykrymi kontuzjami, które mogą nawet zakończyć karierę sportową jakiegoś młodego i dobrze zapowiadającego się zawodnika. Warto zdecydować się więc na szczotkowanie nawierzchni, czy też jej spulchnianie. Ważne jest jednak to, aby takie prace były realizowane przez firmy mające o tym pojęcie, a przy okazji dostęp do nowoczesnego sprzętu, wtedy nie będzie dochodziło do usterek. 

Słowa kluczowe:konserwacja boisk,