Zjeżdżalnie dmuchane - rozrywka (nie) tylko dla dzieci - rysujcie.pl

Zjeżdżalnie dmuchane - rozrywka (nie) tylko dla dzieci

Któż z nas nie wie, jak wygląda tzw. "dmuchaniec", czyli zjeżdżalnia dmuchana? Na różnego rodzaju imprezach plenerowych - festynach, w wesołym miasteczku czy na imprezach okolicznościowych np. z okazji rozpoczęcia czy zakończenia roku szkolnego albo Dnia Dziecka - można zobaczyć rozstawione ogromne zamki, zwierzęta, ringi bokserskie i tym podobne zjeżdżalnie dmuchane.


ZJEŻDŻALNIE DMUCHANE - RODZAJE


Zjeżdżalnie dmuchane kojarzą się przede wszystkim z ogromnymi zamkami czy zwierzętami. Jednak również w przydomowym ogródku lub na działce można postawić znacznie mniejsze wersje, które również ucieszą najmłodszych i zapewnią zabawę na długie godziny. Polecane szczególnie w okresie od wiosny do wczesnej jesieni, gdy pogoda sprzyja spędzaniu czasu na dworze. Dostępne są również wersje do domu (ale tu trzeba mieć dużo przestrzeni we wnętrzu i mało kto może sobie na to pozwolić) lub szkól, np. na sale gimnastyczne, czy do rehabilitacji ruchowej w ośrodku.


W zależności od fantazji producenta lub osoby zamawiające jej wykonanie zjeżdżalnie dmuchane mogą przybierać postaci budowli (zamki, domki), zwierząt (kaczka, myszka, słoń, dinozaur), pojazdów (samochód, statek), przedmiotów codziennego użytku (kredki, linijka) czy też instrumentów (saksofon, gitara). Najbardziej znaną i cieszącą się ogromną popularnością jest prosta zjeżdżalnia w kolorach tęczy i charakterystycznym łukiem nad częścią do wspinania i zjeżdżania.


Do wyboru są wersje zjeżdżalni dmuchanych w częścią do wspinania równolegle do części do zjeżdżania, w kształcie piramidy, gdzie po jednej stronie się wchodzi, by po drugiej zjechać, bądź też z bocznym wejściem. Szerokość obu części może być identyczna lub różna. Czasem są one przeznaczone dla większej ilości dzieci, czasem tylko dla jednego.


ZJEŻDŻALNIE DMUCHANE - NA IMPREZY


Wynajęcie lub zakup dobrego produktu z kategorii zjeżdżalnie dmuchane to nie lada wyzwanie. Po pierwsze należy sprawdzić czy dana firma lub producent posiada odpowiednie atesty, zezwolenia i certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania. Trzeba też wybrać wymiary odpowiadające wiekowi i wzrostowi osób, które będą korzystać ze sprzętu.


Niezwykle ważne jest także, by przy każdej zjeżdżalni czuwał nad bezpieczeństwem dorosły opiekun. Przed każdym złożeniem i rozłożeniem oraz dopuszczeniem do użytkowania konieczne jest dokładne sprawdzenie stanu sprzętu.

Słowa kluczowe:zjeżdżalnie,